Afganların isteğine yanıt geldi! Konu, Türk heyetinin Afganistan ziyareti sonrasında gündeme geldi.

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Müdürlüğü'nün sosyal medya paylaşımında, Türkiye'nin Afganistan ziyaretine ilişkin bazı medya ve sosyal medyada yer alan “Afganlar kolay vize alacak” iddialarının gerçek olmadığı belirtildi.

“ÜLKELERİNE DÖNÜŞ İÇİN İKİLİ TEMASLARIN SÜRDÜRÜLMESİ GEREKİYOR”

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Türkiye'nin düzensiz göçle mücadelesi kapsamında, düzensiz göçle mücadelenin sürekli olarak sürdürülmesi ve düzensiz göçmenlerin ülkelerine geri dönüşünün sağlanması için, göç yönetimi heyetinin Afganistan'a yaptığı ziyarete ilişkin gerçekçi olmayan iddialara ilişkin bir açıklama yapılması gerekiyordu. Bu kapsamda Afganistan ziyareti kapsamında yapılan toplantılarda, düzensiz göçle mücadele konusundaki kararlılığımız ve yasa dışı göçmen olarak görülen Afgan vatandaşlarının ülkelerine geri dönme süreçleri ele alındı. Ülkemiz.”

“ÜLKEMİZ AFGANİSTAN GEÇİCİ HÜKÜMETİNİ RESMİ OLARAK TANIMADIĞI İÇİN BU TÜR TOPLANTILARDA BAYRAĞIMIZ YOK”

Görüşmelere Türkiye'nin Kabil Büyükelçiliği maslahatgüzarları ve ilgili kurum yetkililerinin de katıldığı ifade edilerek, şöyle konuştu: “Ülkemiz Afganistan'ın geçici hükümetini resmi olarak tanımadığı için bayrağımız Kabil'de yer almıyor. bu pozisyon”. Söz konusu iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Göç İdaresi Müdürlüğü olarak düzensiz göçle mücadelemizi kararlılıkla ve kararlılıkla sürdüreceğiz.”” denildi. (DHA)Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Korkunç kaza böyle kaydedildi!Korkunç kaza böyle kaydedildi!
    Sokak ortasında böyle karşılaştılar Sokak ortasında böyle karşılaştılar
Türkiye'ye gelen Ukraynalı kadınlar bunu iç çamaşırlarının içine sakladıTürkiye'ye gelen Ukraynalı kadınlar bunu iç çamaşırlarının içine sakladı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir