AK Parti Merkez Yürütme Kurulu toplantısına damgasını vurdu! Erdoğan'dan sokak köpeklerine talimat: Bir an önce davayı sonuçlandırın

Geçtiğimiz gün AK Parti Merkez Yürütme Kurulu toplantısında sokak köpekleri iz bıraktı. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, sokak hayvanlarına ilişkin güncel verileri paylaştı. AK Parti Meclis Grup Başkanı Abdullah Güler, çalışmada gelinen son noktayı açıkladı.

ERDOĞAN 'UYKU' SORUSUNU DİKKATLE BAŞLATTI

Türkiye gazetesinde yer alan habere göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın “uyku” konusuna temkinli yaklaştığı belirtilirken Güler, bunun 5500 sayılı Kanunla zaten gerçekleştiğini ifade etti. 5199, ancak kapsam yalnızca kamu güvenliği nedeniyle genişletilecektir.

ERDOĞAN: “BU KONUYU BİR AN ÖNCE BİTİRİN”

Ardından Erdoğan şunları söyledi: “Bu işi bir an önce sonuçlandırın. Kendisinin, “Çalışma metnini bir an önce bitirin ve bana sunun” dediği öğrenildi.

Yerel yönetimlerin rolü ve barınakların niteliğinin ve kalitesinin iyileştirilmesi de ele alındı. Sokak köpeklerinin barınaklara getirilmesiyle sorunun çözülemeyeceği, barınakların imkan ve koşullarının iyileştirilmesinin önemli olduğu savunuldu.

Öte yandan teklifin, Meclis'in kapanmasından önce Meclis Başkanı'na sunulacağı belirtildi.

KURULUŞA EĞİTİM TALİMATLARI

Toplantıda İnsan Hakları Başkanı Hasan Basri Yalçın da bir sunum yaptı. Yalçın'ın raporu 7 kitap halinde derlediği ve önümüzdeki günlerde kamuoyuna açıklayacağı öğrenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıda kitapları görünce “Bunlar nedir?” diye sordu. Yalçın'ın gülümseyerek kitaplardan bahsetmeye başladığı öğrenildi. Sunumun ardından çalışmaların kamuoyuna duyurulması çağrısında bulunan Erdoğan, kurumun bu konuda da eğitim alması gerektiğini kaydetti.

'SİYASİ BELGE' GELDİ

Erdoğan ise şöyle konuştu: “AK Parti'nin insan hakları konusunda attığı adımları tek tek anlatalım. “Bir politika belgesi oluşturalım” talimatını verdi. İnsan Hakları Başkanlığı çalışmalarına; AK Parti'nin demokrasi vizyonu, milli irade vizyonu ve darbelere karşı tavrının anlatılacağı siyasi belgeyi hazırlamaya başladığı öğrenildi. Sonbaharda açıklanacak olan makale için siyaset bilimci, sosyolog, hukukçu, siyasetçi ve STK'larla röportajlar yapılacak.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Assange Assange “casusluk” suçlamasını kabul etti
Niğde'de zincirleme kaza: 3 ölü, 4 yaralıNiğde'de zincirleme kaza: 3 ölü, 4 yaralı
Dağıstan'da yeni çatışma!  'Dışarı çıkma'Dağıstan'da yeni çatışma! 'Dışarı çıkma'

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir