Ali Koç'tan şaşırtan açıklamalar! “Kaç kulübün arkandan sana hakaret ettiğini biliyor musun?” Futbol

Ali Koç'un düzenlediği basın toplantısı Ülker Stadı 1907 Tribünde gerçekleşiyor.

Koç'un açıklamaları şöyle:

“İmza süreci birdenbire başlamadı. Herkes mutlu, dünya güllük gülistanlık, kimse şikayetçi değil, boş vaktimiz var, gidip imza toplayalım.

Her zamankinden daha kaotik bir sezon yaşıyoruz. Krizler yönetilemedi. Türk futbolunda güven bunalımı var. Belki de en güvenilmez kurum TFF'dir. Türkiye'de belki de en güvenilmez sektör futboldur. Hakemlik yeniden çizim tahtasına döndü. Kişi ve kurumlara göre değişiklikler yapıldı.

Kin dolu bir başkanımız var. Sayın Ahmet Nur Çebi ile yaşanan tartışmanın ardından olayı kişiselleştirerek Beşiktaş'a uyguladığı muamele. Galatasaray'la arasında tuhaf bir ilişki var.

“'UYGULANMAYACAĞIM' DEDİ, ŞİMDİ 'DENEYECEĞİM' DİYOR”

O kadar çok kriz ve skandal yaşanıyor ki. Hakemin sorusu. Kazadan iki saat önce federasyondaydık. Devre arasında MHK'yı ve hakemleri değiştireceğini açıkladı. Tek yumruk olayı yaşandı ve başkan 180 derece pozisyonunu değiştirdi. Trabzonspor-Fenerbahçe maçının ardından raporlar değiştirilerek Fenerbahçeli oyunculara ağır cezalar verilmesine rağmen cesaret edemediler. Oyuncularımız 4-5 maç cezalı olacaktı. Kulüpler arasında anlaşmazlık yarattı. Beceriksiz personel. Koşmayacağını söylemişti, şimdi mayıs ayında aday olacağını söylüyor. İmza atmayan ve pozisyonlarını koruyan kulüplere büyük saygım var.

Kurumsal hafıza silinmiştir ve silinecektir. Kurumu futbolla alakası olmayan danışmanlarla yönetmeye çalıştı. Ama asıl sorun şu; Gerçeği söylemeyin, gerçekleri çarpıtın. Olağanüstü rahatlıkla yalan söyleyen bir kişiden bahsediyoruz.

“TAMAM BİR YALAN”

MHK eğitim toplantısı 1 Mart'ta yapıldı, sordum; “Böyle bir toplantı yapılmadı ve ben de katılmadım” dedi. Tam bir yalan… İmza sürecinde basınla yaptığı iletişimde de yanlış ve yanlış bilgiler verdi. Önce kaçmayacağım, beni gücendirmeyin diyor. Biz de tamam, diyalog kuralım dedik. Kesinlikle kaçmayacağını söyledi. Elbette aptallar ve ölü adamlar fikirlerini değiştirmezler, elbette fikirlerini değiştirebilirler, ama bir kısmını öyle söylerken diğerini başka şekilde söylerler; Gerçekleri nasıl çarpıttığını gösterin. Bunlar zaman kazanmaya ve durumu kurtarmaya yönelik taktiklerdir.

“BİZİ ANKARA'DA TALEP ETTİĞİNİZ DEDİM, 'SİNE İLE İLGİLİ HİÇBİR ŞEY YAPMADIK' DEDİ”

Riyad'da kendi başarısızlığını gizlemek için bizi Ankara'ya şikayet etti. Riyad'da Cumhurbaşkanımızı da aldattılar. Başarılı olduğu için bugün de aynı şeyi yapmaya çalışıyorlar. Riyad'da kendi beceriksizliğini gizlemek için bizi Ankara'ya şikayet etti. Bugün işini korumak için aynı sürece girdi.

“KAÇ KULÜBÜN SİZE LANET ETTİĞİNİ BİLİYOR MUSUNUZ?”

Sayın Başkan, kaç kulüp arkanızdan küfür edip, “Elimiz kolumuz bağlı, ne yapabiliriz?” diyor biliyor musunuz?

“HER KULÜP TAZE KAN İHTİYACI OLDUĞUNU SÖYLÜYOR”

Duruşma 2 Nisan'da başlayacak. Aralarında Trabzonspor ve Galatasaray'ın da bulunduğu 8 takım 4 Nisan'da sözleşme imzalayacaklarını söylüyor. Pazartesi çok geç deyip imzasını geri çekenler var. 5 Nisan'da ise F.Bahçe dahil 4 takım daha katılacak. Biz uzak durduk. Aldığımız talep ve baskılar üzerine ve en önemlisi Süper Kupa ile ilgili yazının ardından kapılarımızı açtık. Sonunda Beşiktaş katıldı. İşin ciddiyetinin farkına varan Büyükekşi, zaman kazanmak için Urfa'da bir açıklama yaparak mali genel kurul toplantısının seçmeli olacağını belirtti. Bu açıklamanın ardından artık imza atacaklarını söyleyen 3 takım, 18 Temmuz hedefimize ulaştık diyerek imza attı. Yeni bir federasyon olacağını düşünerek bunu söylüyorlar. Herhangi bir geri bildirimde bulunmayan iki kulübümüz de bunun uygun olduğunu düşündüklerini söylüyor. İki farklı görüş var ve 16 Nisan'da Kulüpler Birliği'nde buluşacağız. 14 kulüple açıklama yapıyorum. Toplantıda hazır bulunan istisnasız tüm kulüpler taze kana ve yeni bir federasyona ihtiyaç olduğunu söylüyor. Yöntem olarak diyalog Dursun Bey'in önerisine dayanıyor. Kendi yönetim kurulunun kararıyla 22 gün içinde seçim yapabilirdi. Yine bugün isteseydi haziran başında bu işi yapabilirdi.

“BU BİR SKANDAL AÇIKLAMADIR”

Açık olan bir şey var ki, Sayın Başkan röportaj üzerine röportaj yaparak rüzgârı yakaladı. 1 Mayıs'ta bir açıklama yayınlandı. Bu skandal bir açıklamadır. Bu açıklamaya göre futbolda atmosfer pembe. Mükemmel sonuçlar var, kimse şikayet etmiyor ve sezon boyunca hiçbir skandal yaşanmadı. Görünüşe göre başkanımız çok farklı düşünüyor.

Hatta hızını alamıyor ve şöyle diyor: 'Hakemleri rahat bırakın, onlara yanlış yaptığım bir şeyi söyleyin dedim ama yapamadılar'… Hakemin yumrukları, Riyad'daki kriz, ihale, bahis İddialar, Trabzonspor maçında yaşananlar, FIFA açıklaması, sızdırılan görüntüler… Bütün bunlar bir sezonda yaşandı. “İstisnasız herkesin tarihin en kaotik sezonu olarak kabul ettiği bu sezonda, Cumhurbaşkanımız olayı çok farklı yorumluyor.”

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Hatayspor'un yeni teknik direktörü belli oldu!Hatayspor'un yeni teknik direktörü belli oldu!
Konferans Ligi yarı finalinde 11 gol atıldı!Konferans Ligi yarı finalinde 11 gol atıldı!
Leverkusen Avrupa'da esmeye devam ediyor!Leverkusen Avrupa'da esmeye devam ediyor!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir