Araç muayene hizmetleriyle ilgili önemli karar!


Resmi Gazete'de yayımlanan bilgiye göre araç muayene hizmetleri özelleştirme kapsamına giriyor.

Özelleştirme İdaresi, araç muayene hizmetlerini özelleştirme kapsam ve programına dahil etti.

Cumhurbaşkanlığının konuya ilişkin kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Bu nedenle Karayolları Trafik Kanunu kapsamında araç muayene hizmeti n. 10.13.1983 tarih ve 2918 sayılı; Özelleştirme kapsam ve programına alınmasına karar verildi.

Özelleştirme işlemleri, işletme hakkının verilmesi, gayrimenkul dışı hakların tesisi, gelir paylaşımı modeli ve diğer dahil olmak üzere, bir veya daha fazla yasal hüküm veya işin ihtiyaçlarına uygun kiralama yöntemlerinin birlikte veya ayrı ayrı uygulanması suretiyle gerçekleştirilecektir. İşin ihtiyaçlarına uygun yasal hükümler veya kiralama düzenlemeleri ile ihale dokümanı ve sözleşmelerde yer alacak hususlar, Özelleştirme Uygulama Kanununun 3'üncü maddesi uyarınca Özelleştirme İdaresi Başkanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Dairesi Başkanlığı ile görüşülecek. N. 4046 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin geçici 8. maddesi. Kanun no. 703 sayılı Kanun ile kamu hizmetinin sürekliliğinin güvence altına alınması amacıyla Bakanlığın ortaklaşa belirleyerek özelleştirme işlemlerinin 15.08.2027 tarihine kadar tamamlanmasına karar verildi.

2021 yılında yayımlanan yönetmelikle araç muayene ihalesi için gerekli plan, proje, altyapı ve benzeri süreçlerin imtiyaz sözleşmesi süresinin bitiminden en az 5 yıl önce başlatılması ve yeni ihalenin 15 Ağustos 2027 tarihine kadar sonuçlandırılması kararlaştırıldı. en son.


etiketler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir