Belçika Başbakanı Alexander De Croo istifa kararı aldı: 'Kaybettiğimizi itiraf etmeliyim'

Belçika'da yapılan genel seçimlerin ilk sonuçları ortaya çıkmaya başladı. Ülkenin federal meclisi ve bölgesel parlamentoları için oylamanın tamamlanmasının ardından sayım başladı.

AĞIR BİR YENİLGİ YAŞADI

İlk sonuçlara göre ağır bir yenilgiye uğrayan Başbakan Alexander De Croo, yaptığı açıklamada istifasını duyurdu. Partisinin seçimi kaybettiğini kabul ettiğini belirten De Croo, “Bu gece çok duygusal bir akşam. Kaybettiğimizi kabul etmeliyim. Yarın istifamı sunacağım.”

Genel seçim sonuçlarına göre ülkede sol partilerin oy oranı düşerken, Flaman'da sağ ve aşırı sağ partiler önde gidiyor. Başbakan De Croo'nun partisinin federal hükümete veya Flaman sektöründeki gelecekteki hükümetlere katılması beklenmiyor. (İHA)

Bu içerik Metin Yamaner tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Sivas'ta 4 gün sonra aynı acı... Uzmanlar uyarıyor: Dokunmayın!Sivas'ta 4 gün sonra aynı acı… Uzmanlar uyarıyor: Dokunmayın!
Sokaklarda bayraklar yakıldı, başbakan gözyaşları içinde istifa etti!  Avrupa'da depreme neden olan seçimler: Macron da yenilgiye uğradıSokaklarda bayraklar yakıldı, başbakan gözyaşları içinde istifa etti! Avrupa'da depreme neden olan seçimler: Macron da yenilgiye uğradı
Gizli Tehlike: Beyin Fonksiyonlarını Tehdit Ediyor!  Alzheimer riskini artırıyorGizli Tehlike: Beyin Fonksiyonlarını Tehdit Ediyor! Alzheimer riskini artırıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir