Bitcoin'de son yılların en iyi Mayıs kapanışı

Bitcoin (BTC), piyasayı sarsan balina hareketlerine rağmen Haziran ayının ilk gününde 67.500 dolardan işlem görüyor.

BTC/USD 1 saatlik grafik. Kaynak Ticaret Görünümü

Bitcoin Mayıs ayında %11 arttı

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView'den elde edilen veriler, BTC/USD paritesinin aylık kapanışta değişmeden kaldığını ve haftalık dip seviyelerinden toparlandığını gösterdi.

Bitcoin'in düşüşü, Japonya'daki kripto para borsasının hacklenmesi ve aylık kapanış yaklaşırken yatırımcıların satış yapmasına ilişkin endişelerin ortasında geldi.

Kaynak: Çarpık

ABD'nin Kişisel Tüketim Harcamaları (PCE) endeksi formundaki makroekonomik verileri, enflasyonda bir yavaşlama göstererek beklentileri az farkla aşmasına rağmen hissiyatı önemli ölçüde değiştirmede başarısız oldu.

Popüler tüccar Skew, o zamanlar X'te (eski adıyla Twitter) yaptığı bir güncellemede, “Fiyat, esas olarak olayın kendisinden kaynaklanan gelişmeler nedeniyle PCE öncesi fiyat hareketinden geri çekildi” dedi.

“Buradan gelişen piyasa akışlarını, özellikle de spot akışını görmek çok önemli; spot arz + talebin daha yüksek olması gerekiyor. Fomo kapsamının bir kısmı daha düşük seviyelerde görülebilir, bu da daha sonra bir tuzağa yol açar.”

BTC/USD aylık getirileri (ekran görüntüsü). Kaynak CoinGlass

Sonuç olarak Bitcoin, mayıs ayında %11 artışla 66.650 dolardan geri döndü. arkanı dön

Kripto fenomeni Michaël van de Poppe durumu “Bitcoin burada iyi bir şekilde güçleniyor” diye özetledi.

“Piyasalar dengeli ve yavaş yavaş daha fazla yükseliş ivmesine doğru uyanıyor. 66.000 dolar tutulması gereken önemli bir alan.”

BTC/USD grafiği. Kaynak: Michaël van de Poppe/X

BTC'nin fiyatını “balinalar” belirliyor

BTC'nin son fiyat davranışını daha derinlemesine inceleyen Material Göstergeler, oynaklığı Bitcoin balinalarına bağladı.

Maddi göstergeler, büyük hacimli trader'ların aylık kapanışa doğru likidite ile oynadığını ve bunun sonucunda 69.000$ direncinin aşılmadığını belirtti. Material Göstergelerin kurucu ortağı Keith Alan şunları söyledi:

“Katil balina piyasaya çok fazla Bitcoin likidite saldı ve 69.000 doların üzerinde bir fitile neden oldu. BTC şu anda 67.000 dolarda destek tutuyor ve henüz 65.000 doların üzerine çıkan herhangi bir yeni likidite görmedik.”

“Büyük deprem devam ediyor.”

Binance için BTC/USDT likidite tablosu. Kaynak: Maddi göstergeler/X

Yukarıdaki grafik, Binance'teki BTC/USDT çiftinin likidite seviyelerini ve çeşitli balina gruplarının hacimlerini göstermektedir.

Alan bu hareketleri “balinaları öldürmek” olarak nitelendirdi.

Bu yazı yatırım tavsiyesi veya tavsiyesi içermemektedir. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir