Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu ile Nisan ayında çocuklar gülecek, farkındalık yaratacak – KÜLTÜR SANAT

2008 yılından bu yana çocuklara tiyatronun gücüyle ulaşan Bosch Ev Aletleri, Bosch Çevreci Çocuk Tiyatrosu ile küçük yaşlardan itibaren çevre bilincini ve doğa sevgisini aşılamaya devam ediyor. Prömiyerini Aralık 2023'te yaptığı yeni oyunu “Dünya Evimiz” ile çocuklarla buluşmaya devam eden Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, 6 Nisan'da Kadıköy, Küçükçekmece, Kartal ve Sarıyer ilçe belediyelerinin kültür merkezlerinde düzenlenecek. . 7, 20, 21, 23, 27, 28. çocuklarla buluşacaklar.

Çolpan İlhan Kültür Merkezi ve Sadri Alışık işbirliğiyle oluşturulan tiyatro, 16 yıl boyunca 5 kez Türkiye turu yaparak 600'ün üzerinde gösteriyle yaklaşık 200 bin çocuğa ücretsiz ulaşarak çocuklara doğayla ve evrensel değerlerle uyum içinde yaşama fırsatı sundu. ​​'Dünya bizim evimizdir' adlı komedisiyle sorumlulukların değerini öğretiyor. Yiğit Pakmen'in yazıp yönettiği 'Dünya Evimiz', Kültür Merkezi oyuncuları Çolpan İlhan ve Sadri Alışık tarafından sahneleniyor.

Eserin kahramanları Eylül, Toprak, Mirket, Kurt, Karga ve Papağan, doğanın tahribatını yeniden inşa etmek için Hindistan'dan Kutuplar'a yaptıkları yolculukta hem çevre sorunlarına dikkat çekiyor hem de kamuoyuna önemli mesajlar veriyor. Dünyanın dört bir yanından gelen yardım çağrılarını dinleyen kahramanlar, asıl sorunları keşfediyor ve doğaya verilen zarar konusunda farkındalık yaratmaya karar veriyor. Dünyanın her yerinden çocuklar ve hayvanlar, yetişkinlerin bu yardım çığlığını dinleyip dinlemeyeceğini görmek için bir araya geliyor. Usta oyuncu Kerem Alışık'ın ana karakteri Ulu Çınar'ı seslendirdiği dizi, çocuklara derin ve renkli bir dünya sunarken, bugün gerekli önlemler alınmadığı takdirde dünyamızın yaşayacağı olumsuzluklara da dikkat çekiyor.

Yazan ve yöneten: Yiğit Pakmen

Mobilya: Merve Yörük

Kostüm: Gül Şager

Koreografi: Arda Ergül

Müzik: Gürkan Çakıcı

Genel sanat yönetmeni: Kerem Alışık

büyük çınar ağacı (Kerem Alışık)

Eylül (Aslı Çalı)

Hint keçisi (Çisil Ertürk)

Kutup ayısı (Doğanın Kılıcı)

Şirket(Sena Mollaahmetoğlu)

Toprak(Abdularda Can)

Kurt(Aral Çolak)

dişi kurt (Mirac Çelen)

yük(Numan Direkçi)

kanguru (Ömür Kurşun)

Hintli çocuk (Ömer Taha Göktaş)

Papatya (Tolgahan Kocaman)

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir