Çankaya Belediye Başkanı Güner ve meclis üyeleri ANITKABİR'de – GÜNDEM

Çankaya Belediye Başkanı seçilen Hüseyin Can Güner, belediye meclisinin yeni üyeleriyle birlikte ilk ziyaretini Anıtkabir'e gerçekleştirdi.

Rekor oyla Çankaya Belediye Başkanı seçilen Hüseyin Can Güner, Belediye Meclis Üyesi olarak yeni göreviyle Anıtkabir'i ziyaret etti. Anıtkabir'de düzenlenen törene, Belediye Başkanı Güner ve meclis üyelerinin yanı sıra CHP Çankaya ilçe başkanı ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra kadın ve gençlik kolları başkanı ve liderleri de katıldı.

Anıtkabir'e çelenk bıraktıktan sonra beraberindekilerle birlikte Milli Misak Kulesi'ne gelen Çankaya Belediye Başkanı Güner, Anıtkabir Özel Defteri'ne şunları kaydetti:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk,

Yüz yıl önce kurduğunuz Cumhuriyeti gençlere emanet ettiniz; Bugün, 100 yıl sonra, Cumhuriyetin kalbi ve yıkılmaz kalesi Çankaya'nın genç belediye başkanı olarak meclis üyelerimizle birlikte huzurunuzda bulunmaktan onur duyuyorum. 31 Mart 2024 seçimlerinin ardından otuz yaşında, cephede vatanına gönül vermiş genç mirasçılarınız, otuz yaşında Cumhuriyetin şehirlerini yönetmeye talip oldular ve belediye başkanları seçildiler. Artık bu görevi liyakatle yerine getirerek, vatandaşlarımıza hizmet ederek, ilke ve devrimlerinize sahip çıkarak sizlere vefamızı, minnetimizi ve bağlılığımızı göstereceğiz.

Büyük Atatürk,
“Anılarımın yaşayacağı yer Çankaya olacak” dediniz. Tarihin bize yüklediği sorumluluğun bilincinde olarak, Çankaya'nın her alanda parlayan bir yıldız olması için mücadelemizi azim ve kararlılıkla sürdürecek, anınızı sonsuza kadar yaşatacağız.”

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir