Cumhurbaşkanı Erdoğan, Roman vatandaşlara seslendi: “Bu kibirli adamlara verilecek en güzel cevap bu olacaktır”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş'ın başkanlığında düzenlenen “Roman dernekleriyle istişare toplantısına” telefonla katılarak, “Roman kardeşlerim sandıkta vermediklerine en güzel cevabı verecekler” dedi. Kendilerini vatandaş olarak görmüyorlar.''Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli'de böyle bir patlamanın yaşanması bu kibirli tiplere verilecek en güzel tepki olacaktır'' dedi.

Bakan Göktaş, Tekirdağ'daki temasları kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi'nin Aydoğdu ilçesine bağlı kadın ve gençlik merkezini de ziyaret etti.

Merkezin kurslarına katılan Roman çocuklar tarafından mini davul gösterisiyle karşılanan Bakan Göktaş, merkezi gezerek faaliyetler hakkında bilgi aldı.

Daha sonra Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli Roman Dernekleri Federasyonu temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen “Roman Dernekleri İstişare Toplantısı”na başkanlık eden Göktaş, “ikinci memleketim” olarak nitelendirdiği Tekirdağ'ın Türkiye'nin en önemli şehirlerinden biri olduğunu belirtti. tüm renkleri ve farklılıklarıyla ülkenin değerli hazineleri.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakan Göktaş'la yaptığı telefon görüşmesinin ardından toplantıda hazır bulunan Roman vatandaşlara hitap etti.

Konuşmasının başında Roman vatandaşları selamlayan Erdoğan, şunları söyledi: “Bu süreçte Roman kardeşlerimizin ne kadar kararlı olduklarının haberini aldım. “Pazar günü sandık başına gideceğiz, Roman kardeşlerimin sandıkları havaya uçuracağını düşünüyorum” dedi.

Salondakilerin “Hoşçakal” demesi sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kendilerini vatandaş olarak görmeyenlere sandıkta en güzel cevabı Roman kardeşlerim verecektir. Edirne'de, Tekirdağ'da, Kırklareli'de böyle bir patlamanın yaşanması büyük bir felaket olacaktır.” Bu kibirli adamlara verilecek en güzel cevap.” dedi.

“Bu seçimlerde bunu yapmaya hazır mıyız?” sorusuna salonda bulunan Roman vatandaşlardan “Hiç şüpheniz olmasın” cevabını alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “O halde biz kararlıyız, hazırız” yanıtını verdi.

“AYRIMCILIK YAPMAYA ÇALIŞTILAR”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş, “Roman dernekleriyle istişare toplantısında” yaptığı konuşmada, Roman vatandaşlarla her fırsatta buluştuğunu belirterek, “Sizi seviyoruz bu ülkenin en güzel renkleri” dedi.

Hiçbir ayrım gözetmeksizin tüm vatandaşlara hizmet etmeye devam ettiklerini vurgulayan Göktaş, şöyle konuştu: “Biriz, birlikteyiz, birlikte güçlüyüz. Her vatandaşımız bizim için değerlidir. “Bu” ve “bu” arasında hiçbir ayrım yoktur. “Ev hanımı ile işçiyi” ayırmaya çalıştılar, “o gazi sizin, o gazi benim” diyerek ayırmak istediler. Bu ülke bizim, bu çocuklar bizim çocuklarımız. “Hep birlikte şehirlerimizi ve ülkemizi daha iyi yerlere götüreceğiz” dedi.

Roman vatandaşların yoğun olarak yaşadığı yerlerde Sosyal Yardım Merkezlerinde (SODAM) boşluklar bulunduğunu belirten Göktaş, şöyle konuştu:

“Sosyal Yardım Merkezlerimizde mesleki ve sanatsal gelişim hizmetleri sunuyoruz. Sanatsal yeteneklere sahip gençlerimizin Sosyal Refah Merkezlerimizde düzenlenen programlarla kendilerini geliştirerek büyük başarılara imza atacaklarına inanıyoruz. Sosyal Dayanışma Merkezlerimizde yer alan mesleki kurslarla kadınlara sosyal yaşam deneyimi kazandırmayı ve onları profesyonel donanımlarla donatmayı hedefliyoruz. Eğitimlerimizle onların ekonomide daha aktif rol almalarının önünü açıyoruz. Kurslarda kazanılan uzmanlık sayesinde üretime katılımlarını görmekten son derece mutluyuz. “Türkiye genelinde 27 ilde faaliyet gösteren 88 sosyal dayanışma merkezimizle kadınların sosyal, kültürel, mesleki ve kişisel gelişimini destekliyoruz.”

Bakan Göktaş'a ziyaretinde AK Tekirdağ Partisi milletvekilleri Gökhan Diktaş ve Çiğdem Koncagül'ün yanı sıra Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin Cumhur İttifakı belediye başkan adayı Cüneyt Yüksel de eşlik etti.Bu içerik Taner Şahin tarafından yayınlanmıştır.

Yerel seçimler 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Fransa'da Olimpiyat alarmı!  46 ülkeden yardım istendiFransa'da Olimpiyat alarmı! 46 ülkeden yardım istendi
Lüks villada dolandırıcıların neşesini polis böldüLüks villada dolandırıcıların neşesini polis böldü
Otogarlarda seçim faaliyeti!  Sefer sayısını artırdılarOtogarlarda seçim faaliyeti! Sefer sayısını artırdılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir