Cumhuriyet Sanat Galerisi, İzmir Fuarı – Son Dakika Kültür-Sanat, Cumhuriyet Ege Haberleri

Bu yıl 100. yılını kutlayacak olan Cumhuriyet Gazetesi'nin faaliyet alanları arasında yer alan Cumhuriyet Sanat Galerisi, küratörlüğünde bu yıl İzmir'de ilk kez düzenlenen IAAF İzmir Sanat Fuarı'nda yerini aldı. Ressam Ayla Aksoyoğlu'nun imzasını taşıyan sergi, sanat ve antika tutkunlarını buluşturdu.

100. YILA ÖZEL HEYKEL

Ressam Ayla Aksoyoğlu küratörlüğünde Art Ankara, Art Contact İstanbul ve 1. Antalya Sanat Fuarı'na katılan Cumhuriyet Sanat Galerisi, İzmir'deki IAAF Sanat Fuarı'nda da birçok eserle kendisini sanatseverlerle buluşturdu. Fuara Celal Binzet, Muhteber Demirtaş, Lütfü Günay, Yusuf Demirtaş, Hasan Mirza, Ülkü Günay, Daver Darende ve heykeltıraş Şahin Ceylan'ın eserleriyle katılan heykeltıraş Ceylan, Cumhuriyet Sanat Galerisi standında, Cumhuriyet Sanat Galerisi standında, Cumhuriyet Sanat Galerisi için özel olarak tasarladığı hatıra figürinlerini sergiledi. 100'üncü yıl dönümünde Cumhuriyet gazetesini de sanatseverlerle buluşturdu.

Hedeflerinin yakın gelecekte Cumhuriyet Sanat Galerisi'ni bir plastik sanatlar markasına dönüştürmek olduğunu söyleyen Ayla Aksoyoğlu, Cumhuriyet adıyla çalışmaktan onur duyduğunu ve Cumhuriyet'e katkı sağlamaya devam edeceğini söyledi.

5 MAYIS'A KADAR AÇIK

İzmir'de bu yıl ilk kez düzenlenen ve 5 Mayıs'ta sanatseverleri ağırlayacak olan IAAF Fuarı'na 125 galeri, 1.500 sanatçı ve 100 antikacı katıldı. Fuarda yurt içi ve yurt dışından katılımcı galerilerde binlerce tablo ve obje İzmirli sanatseverlerle buluşacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir