Ethereum fiyat hareketi bu 3 altcoine yansıyabilir

Ether Spot Borsa Yatırım Fonlarının (ETF'ler) ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından 23 Mayıs'ta onaylanması, Ether'in geçen hafta yaklaşık yüzde 25 artış gösteren yükselişini uzatmayı başaramadı. Olumlu bir işaret, onayın satış baskısına yol açmaması ve ETH boğalarının çıkış için acele etmediğinin sinyalini vermesi. Bu durum yatırımcıların “bekle ve gör” modunda olduğunu gösteriyor.

Bitcoin (BTC) yakın zamanda 72.000 dolara yükseldi ancak boğalar daha yüksek seviyeleri sürdürmekte başarısız oldu. Bundan sonra fiyat düşmeye başladı ve 70.000 dolarlık psikolojik seviyenin altına düştü. Bu durum BTC'nin yatay seyrine devam edebileceğini gösteriyor.

Kripto para piyasası verilerinin günlük görünümü. Kaynak Coin360

Bitcoin ve Ether'de bu hafta yaşanan olumlu hareket, yakın vadede umut verici görünen bazı altcoinlerde alımları tetikledi. Piyasalar Bitcoin ve Ether için destek seviyelerini korursa bazı altcoinler satın alma desteği bulabilir.

Teknik veriler Bitcoin ve Ether için daha fazla yükselişi destekliyor mu? Alıcılar bazı altcoinlere geri dönecek mi? Grafiklerde umut verici görünen ilk beş kripto para birimine bakalım.

Bitcoin fiyat analizi

Bitcoin, 24 Mayıs'ta 20 günlük EMA'dan (66.814 $) toparlandı ve bu durum hissiyatın olumluya döndüğünü ve yatırımcıların düşüş satın aldığını gösterdi.

Kaynak: Ticaret Görünümü

Boğalar fiyatı ana direnç olan 73.777 dolara doğru taşımaya çalışacak. Bu dikkat edilmesi gereken önemli bir seviye çünkü ayıların bu seviyeyi güçlü bir şekilde savunması bekleniyor. Fiyatın 73.777 dolardan keskin bir şekilde düşmesi ve hareketli ortalamaların altına düşmesi durumunda düşüş hareketi bir süre daha devam edebilir.

Öte yandan boğalar 73.777 dolardan vazgeçmezse bir kırılma ihtimali ortaya çıkabilir. BTC/USDT çifti önce 80.000 dolara, ardından 84.000 dolara yükselmeyi deneyebilir.

BTC/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

Alıcılar fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine itti ancak daha yüksek seviyeleri sürdürmekte zorluk yaşıyor. Bu, ayıların pes etmediğini ve rallilerde satış yaptığını gösteriyor. Fiyat düşüş trendi çizgisinin altına düşerse önce 66.000 dolara, ardından 64.600 dolara doğru düşüş başlayabilir.

Boğalar liderliğini sürdürmek istiyorsa hareketli ortalamalardan bir hamle başlatmalı ve fiyatı 70.000 doların üzerine çıkarmalılar. Böyle bir durumda parite 72.000 dolara ve ardından 73.777 dolara ulaşabilir.

Eter fiyat analizi

Ether (ETH) 21 Mayıs'ta 3.730 doların üzerine çıktı ve boğalar o zamandan bu yana fiyatı kırılma seviyesinin üzerinde tutuyor. Bu, boğaların 3.730 dolar seviyesini desteğe çevirmeye çalıştığını gösteriyor.

Kaynak: TradingView

20 günlük EMA (3.452$) yükselmeye başladı ve RSI aşırı alım bölgesinde. Teknik göstergeler yukarı doğru en az direncin yolunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı 3.950 ila 4.100 dolar bölgesine itmeye çalışacak. Satıcıların bu bölgeyi tüm güçleriyle savunmaları bekleniyor çünkü boğalar galip gelirse ETH/USDT çifti 4.868 dolara doğru yükselebilir.

Alternatif olarak, eğer ayılar fiyatı 3.730 doların altına çekerse, bu bir düzeltmenin başladığını gösterebilir. Parite, güçlü bir destek seviyesi olarak hareket edebilecek 20 günlük EMA'ya doğru düşebilir. Fiyat 20 günlük EMA'dan toparlanırsa boğalar yükseliş trendini sürdürmek için başka bir girişimde bulunacak.

Kaynak: Ticaret Görünümü

4 saatlik grafik hareketli ortalamaların yukarı doğru eğimli olduğunu ve RSI'nin aşırı alım bölgesine yakın olduğunu gösteriyor, bu da boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı 3.950 doların üzerine çıkararak konumlarını daha da güçlendirmeye çalışacaklar. Başarılı olurlarsa parite 4.100 dolara yükselebilir.

Ayıların başka planları olması mümkün. Fiyatı 20-EMA'nın altına çekmeye çalışacaklar. Bunu yaparlarsa kısa vadede boğalardan kar elde edebilirler. Parite önce 3.730 dolara, ardından 50-SMA’ya düşebilir. Bu seviyenin altında bir kırılma avantajı satıcıların lehine kaydıracaktır.

Chainlink Fiyat Analizi

Chainlink (LINK) son üç gündür kritik direnç seviyesi olan 17,32 dolar yakınında işlem görüyor ve bu durum boğalar ve ayılar arasındaki mücadeleye işaret ediyor.

Kaynak: TradingView

Yükselen 20 günlük EMA (15,96 dolar) ve 62'nin üzerindeki RSI, boğaların kontrolün altında olduğunu gösteriyor. Küçük bir direnç 18,68 dolarda bulunuyor ancak boğalar bu engeli aşabilirse LINK/USDT çifti 20,74 dolara ve ardından 22 dolara hareket edebilir.

Bu varsayımın aksine, eğer fiyat düşüp 17,32 doların altında kalırsa, bu piyasaların kırılmayı reddettiği anlamına gelecektir. Parite 20 günlük EMA'ya ve ardından 50 günlük SMA'ya (14,95 $) doğru düşebilir.

Kaynak: Ticaret Görünümü

Boğalar fiyatı 17,32 dolarlık kırılma seviyesinin üzerinde tutmakta zorlanıyor, bu da ayıların yükselişte olduğunu gösteriyor. Fiyat 4 saatlik grafikte hareketli ortalamalara ulaştı ve bu da izlenmesi gereken önemli bir seviye. Fiyat hareketli ortalamalardan güçlü bir şekilde toparlanırsa boğalar pariteyi 18,68 dolara geri itmeye çalışacak.

Tersine, hareketli ortalamaların altına bir kırılma boğaların kontrolü kaybettiğini gösterebilir. Parite daha sonra 15,44 dolardaki önemli desteğe düşebilir.

İle ilgili: ETH Taşındı: ETF Onayından Sonra Artış Var mı?

Uniswap fiyat analizi

Uniswap'in (UNI) rallisi, alıcıların fiyatı 20 Mayıs'ta hareketli ortalamaların üzerine çıkarmasıyla ivme kazandı.

Kaynak: TradingView

UNI/USDT paritesi 26 Mayıs'ta 11,81 direncinden kırıldı ancak alıcılar ayılara fazla dayanmazlarsa 11,81 doların üzerine çıkma olasılığı artacak. Böyle bir durumda parite 13,34 dolar ve 15 dolara yükselebilir.

Aksine, eğer fiyat düşerse ve 10 doların altına düşerse, boğaların agresif bir şekilde kar elde ettiği görülecektir. Bu, paritenin 20 günlük EMA'ya (9,05 $) kaymasına neden olabilir ve yükseliş hareketinin bir sonraki aşamasının başlamasını geciktirebilir.

Kaynak: Ticaret Görünümü

Parite 11.81 seviyesinden düştü, bu da ayıların bu seviyeyi şiddetle koruduğunu gösteriyor. Aşağı yönde dikkat edilmesi gereken ilk destek 20 EMA'dır. Bu seviyeden güçlü bir sıçrama, hissiyatın olumlu kaldığını ve yatırımcıların düşüşleri bir satın alma fırsatı olarak gördüklerini gösterebilir. Bu, 11,81 doların üzerine çıkma şansını artırabilir.

Aksine, fiyatın 20-EMA'nın altına düşüp kırılması boğaların kontrolü kaybettiğine işaret eder. Parite daha sonra 50-SMA'ya düşebilir.

Keyfi fiyat analizi

Arbitrum (ARB) son birkaç günde 1,27 dolarlık direnci kırmaya çalıştı ancak ayılar dayandı.

ARB/USDT günlük grafik. Kaynak Ticaret Görünümü

Ancak boğalar için olumlu nokta, fiyatın 20 günlük EMA'nın (1,11 dolar) altına düşmesine izin vermemeleriydi. Bu da direncin kırılma ihtimalini artırıyor. Böyle bir durumda ARB/USDT çifti muhtemelen ivme kazanacak ve 1,60 dolara ve sonunda 1,75 dolara doğru hareket edecek.

Fiyatın keskin bir şekilde düşüp 1,10 doların altına düşmesi durumunda bu iyimser görüş kısa vadede olumsuz etkilenecektir. Bu, fiyatın 0,90 dolar yakınındaki güçlü desteğe yol açabilir.

4 saatlik ARB/USDT grafiği. Kaynak Ticaret Görünümü

4 saatlik grafik, paritenin 20 EMA'dan güçlü bir şekilde toparlandığını ve 1,27 dolarlık dirence ulaştığını gösteriyor. Ayıların bu seviyeyi savunması bekleniyor ancak boğalar galip gelirse parite 1,40 dolara doğru hızlanabilir.

Ayılar yukarı yönlü hareketi durdurmak istiyorsa, agresif bir şekilde 1,27 dolar seviyesini savunmak ve pariteyi 20 EMA'nın altına düşürmek zorunda kalacaklar. Bunu yaparlarsa parite, alıcıların bulunduğu 1,10 dolarlık güçlü desteğe geri dönebilir. müdahale etmesi muhtemeldir.

Bu yazı yatırım tavsiyesi veya tavsiyesi içermemektedir. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir