Fidelity, Ethereum ETF Başvurusunu Güncelliyor

Fidelity, Ether spot Ether'i için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) bir S-1 değişikliği başvurusunda bulundu.

Varlık yönetimi devinin, ETF'nin temelini oluşturan Ether (ETH) tokenlerinin stake edilmeyeceğini belirten güncellenmiş bir S-1 başvurusunda bulunduğu ortaya çıktı. S-1 başvuruları, Amerika Birleşik Devletleri'nde halka açık menkul kıymet ürünlerini piyasaya sürmek için gereken SEC kayıt formudur.

Dosyalama güncellemesi, SEC'in siyasi baskı nedeniyle spot Ether ETF analizinde U dönüşü yaptığı ve ETF ihraççılarından 19b-4 başvurularını güncellemelerini istediği haberlerinin ardından geldi.

SEC'in VanEck Ether ETF başvurusuna yanıt vermek için son tarihi 23 Mayıs 2024'tür.

Bu yalnızca Form 19b-4 için geçerli olsa da Bloomberg kıdemli ETF analisti Eric Balchunas onay olasılığını %25'ten %75'e çıkardı.

Ancak 20 Mayıs tarihli bir gönderide görüşünü paylaşan Bloomberg analisti James Seyffart'a göre Ether ETF ihraççılarının S-1 başvurularının da onaylanması gerekecek:

“Aynı zamanda S-1 onaylarına da ihtiyacımız var. S-1 onaylarını ve dolayısıyla aktif bir ETH ETF'yi görmemiz haftalar veya aylar alabilir… Ancak haklıysak ve bu teorik onayları bu haftanın ilerleyen saatlerinde görürsek, bu, sorunun 'Ne zaman' değil 'Ne zaman' meselesi olduğu anlamına gelmelidir. Kendini…”

İle ilgili: Grayscale CEO'su Michael Sonnenshein istifa etti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir