Geçit töreni provası felaketi! Uçuş sırasında iki helikopter çarpıştı: 10 ölü

Malezya Kraliyet Donanması'ndan yapılan açıklamada, batıdaki Perak eyaletindeki Lumut deniz üssünde yerel saatle 09.32'de geçit provaları sırasında iki donanma helikopterinin havada çarpıştığı bildirildi. Kazada 10 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Açıklamada, “Mürettebatın olay yerinde öldüğü doğrulandı. Hepsi kimlik tespiti için Lumut Deniz Üssü Askeri Hastanesi'ne gönderildi.”

HABER.00_00_08_31.Still053

Malezya Savunma Bakanı Mohamed Khaled Nordin yaptığı açıklamada, M503-3 helikopteri ve Fennec askeri helikopterinin, Cumartesi günü Malezya Kraliyet Donanması'nın 90'ıncı yıl dönümü kutlamalarında yapılacak geçit töreni için prova yaptığını söyledi.

HABER.00_00_10_19.Still054

Yerel basında paylaşılan görüntülerde, helikopterlerden birinin diğerine çarptığı, ardından her ikisinin de hızla düşmeye başladığı görüldü.

HABER.00_00_25_27.Still055

Helikopterlerden birinde 7, diğerinde ise 3 personelin bulunduğu öğrenildi.

İHABu içerik Şahin Alp tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Teleferik faciasındaki kontrol odasının görüntüleri ortaya çıktı!Teleferik faciasındaki kontrol odasının görüntüleri ortaya çıktı!
Özel-Erdoğan görüşmesi ne zaman yapılacak?  Tarih verdi: Randevu isteyeceğizÖzel-Erdoğan görüşmesi ne zaman yapılacak? Tarih verdi: Randevu isteyeceğiz
Astronotlar için özel olarak akrep derisinden yapılmıştır!  İşte kullanım amacıAstronotlar için özel olarak akrep derisinden yapılmıştır! İşte kullanım amacı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir