Halk Kurtuluş Partisi'nden yerel seçimler öncesi dikkat çeken karar! İstanbul'un o ilçesinde CHP adayı lehine çekildiler

Artık yerel seçimlere sayılı günler kaldı. Parti ve ittifak adaylarının açıklamaları yakından takip edilirken, Halk Kurtuluş Partisi sosyal medyada dikkat çeken bir paylaşım yaptı.

CHP KARARI

Paylaşımda Halk Kurtuluş Partisi, CHP ile AK Parti'nin oylarının birbirine yakın olduğu yerlerde CHP adaylarını destekleme kararı aldı.

İşte açıklama:

“CHP ve AK Parti'nin oylarının diken diken olduğu il ve ilçelerde aday göstermeyeceğiz, CHP adaylarını desteklemeyeceğiz. Öte yandan CHP'nin ve AK Parti'nin oylarının diken diken olduğu il ve ilçelerde kendi adaylarımızla yarışacağız. CHP ve AK Parti'nin oyları diken diken oldu, AK Parti ya da CHP mutlaka kazanacak.

Hiçbir pazarlığa, görüşmeye, satın almaya dayanmayan bu ilkeli tavrımızı sonuna kadar sürdüreceğiz.

FATİH'TE ADAYLARINI ÇEKTİLER

Ancak İstanbul'un Fatih ilçesinde farklı bir durum gelişti. Her zaman AK Parti'nin kalesi sayılan Fatih'te tehlikeli bir durum ortaya çıktı. Yukarıdaki ilkesel kararımız doğrultusunda belediye başkan adayımız Fatih'in, CHP adayı Mahir Polat lehine çekilmesi ilkemizin gereğiydi.

“İstanbul Fatih ilçesi belediye başkan adayımız Kerim Tüm'ün adaylığını, adayımızla tam mutabakat halinde Mahir Polat lehine geri çekiyoruz.”

31 MART SEÇİMLERİ İLE İLGİLİ TÜM HABERLERE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN!

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Türkiye'nin konuştuğu Bodrum'da Gamze Sakallıoğlu cinayetinde anne ve baba hakkında karar çıktı.Türkiye'nin konuştuğu Bodrum'da Gamze Sakallıoğlu cinayetinde anne ve baba hakkında karar çıktı.
Suçlamalar sıradandı!  Bunu şu sözlerle açıkladı Suçlamalar sıradandı! 'Son kez' diyerek açıkladı
MSB duyurdu!  1 terörist teslim olduMSB duyurdu! 1 terörist teslim oldu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir