İmamoğlu da Yavaş da kazandı: CHP'nin başkanlarını da Cumhur İttifakı seçti!

CHP'nin yerel seçimleri kazanmasının birçok belediyedeki yansımaları halen devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde üst üste iki önemli seçim daha gerçekleşti. 31 Mart'ta ortaya çıkan durum dikkate alınsa bile bu seçimlerin sonuçları önem kazandı.

HEM İMAMOĞLU HEM YAVAŞ KAZANDI

Yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin en çok konuşulan isimleri arasında yer alan Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş, son seçimlerde yeni roller üstlendi. Önce Türkiye Belediyeler Birliği başkanlığı, ardından Tarihi Kentler Birliği başkanlık seçimlerinde iki CHP'li sandık başında birinci çıktı.

AA-20240608-34817762-34817754-ISTANBULDAKI_GENEL_KURULDA_TARIHI_KENTLER_BIRLIGININ_BASKANLIGINA_MANSUR_YAVAS_SECILDI

AK PARTİ PARTİLERİNDEN 'İMAMOĞLU' oyu

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) 5 Haziran'da yapılan başkanlık seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu oy kullanamadı. AK Parti adayı Ahmet Metin Genç ile yarışan İmamoğlu 515, rakibi ise 250 oy aldı.

46546

ÖZGÜR ÖZEL: SORUŞTURMA AÇIK

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, seçimlerde kendilerine oy verdikleri için çok sayıda AK Partili belediye başkanı hakkında soruşturma açıldığını söyledi.

ERDOĞAN'IN TALİMATLARI

AK Partililerin de İmamoğlu'na oy verdiklerinin ortaya çıkmasının ardından; AK Parti kulislerinden alınan bilgiye göre Erdoğan, İmamoğlu'na oy veren AK Partili belediye başkanlarının “hızla” tespit edilmesi talimatını verdi. Erdoğan ayrıca söz konusu cumhurbaşkanlarının kimliğinin belirlenmesini, savunmalarının alınmasını ve davranışlarının nedenlerinin bilinmesini istedi.

ljsdflsd

MİLLET İTTİFAKI DA MANSUR YAVAŞ'I ONAYLADI

Tarihi Kentler Birliği başkanlığı seçimini Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş kazandı. Yavaş 495 delegenin oyunu alırken, rakibi Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk ise 221 oy aldı. Cumhuriyet haberine göre; Bu sonuçlarla çok sayıda AK Parti ve MHP'linin Mansur Yavaş'a oy verdiği ortaya çıktı.Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Netanyahu'nun son hamlesine tepkiler çığ gibi büyüyor! "Ondan nefret ediyorum, seni sefil adam"Netanyahu'nun son hamlesine tepkiler çığ gibi büyüyor! “Ondan nefret ediyorum, seni sefil adam.”
Baba anneyi öldürdü, kızın sözleri şok etti!Baba anneyi öldürdü, kızın sözleri şok etti!
Onu öldüresiye dövdüler ve kız arkadaşının yanında kör ettiler.Onu öldüresiye dövdüler ve kız arkadaşının yanında kör ettiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir