İsrail İran'ın hava savunma tesisini vurdu mu? Üst düzey bir ABD yetkilisinden misilleme suçlaması

ABD televizyonu ABC News'e konuşan üst düzey yetkili, İsrail'in sabah saatlerinde İran'a misilleme amaçlı bir saldırı düzenlediğini söyledi.

“HAVA SAVUNMA SAHASINI HEDEF ALDI”

Yetkili, İsrail'in, İran'ın Natanz nükleer tesisinin korumasının bir parçası olan İsfahan yakınlarındaki hava savunma sahasını hedef aldığını söyledi.

Yetkili, ilk tespitlere göre saldırıda kampın vurulduğunu belirterek, değerlendirmelerin henüz tamamlanmadığını ekledi.

ABD'li yetkili, saldırının amacının gerilimi artırmak olmadığını, İran'a İsrail'in yetenekleri konusunda bir sinyal göndermek olduğunu söyledi.

İSRAİL'İN İRAN VE SURİYE'YE SALDIRDIĞINI İDDİA EDİYOR

İran devlet televizyonu, İran hava kuvvetleri üssünün bulunduğu İsfahan vilayetinin kuzeydoğusunda patlamaların duyulduğunu duyurdu. İran'ın resmi IRNA ajansı da patlama seslerinin Tebriz eyaletinin kuzeybatısından geldiğini kaydetti.

Amerikan medyası, ABD'li yetkililere dayanılarak yayımlanan haberlerinde, İsrail'in İran'a saldırı düzenlediğini bildirdi.

İsrailli yetkililer konu hakkında yorum yapmaktan kaçınsa da İranlı yetkililer henüz doğrudan İsrail'i suçlamıyor.

Öte yandan Suriye haber ajansı SANA'nın askeri bir kaynağa dayandırdığı haberinde, İsrail'in ülkenin güney sınırlarında hava savunma sistemlerinin bulunduğu birçok noktaya füze saldırıları düzenlediği belirtiliyor. (AA)Bu içerik Metin Yamaner tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İstanbul'da ilginç görüntü!  Böyle bariyerlere takıldılarİstanbul'da ilginç görüntü! Böyle bariyerlere takıldılar
İstanbul Gaziosmanpaşa'da heyelan!  14 ev vuruldu, çok sayıda kişi tahliye edildiİstanbul Gaziosmanpaşa'da heyelan! 14 ev vuruldu, çok sayıda kişi tahliye edildi
Okul müdürü 9 kız öğrenciye tacizde bulunduOkul müdürü 9 kız öğrenciye tacizde bulundu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir