İsrail'e yönelik en büyük saldırılardan biri! Dünyayı sarsan son haber… Hizbullah'tan füze yağmuru geldi

Son Dakika Haberi: İsrail'de Roket Sesi! Hizbullah bugüne kadarki en büyük saldırılarından birini gerçekleştirdi. İsrail Ordu Radyosunda yayınlanan habere göre, Lübnan'ın güneyinden İsrail'in kuzey bölgelerine yoğun bir füze saldırısı gerçekleştiği bildirildi.

7 EKİM'DEN BERİ BÖYLE BİR ŞEY GÖRÜLMEMİŞTİ

Haberde, Safed ve Taberiya kenti sınırında yer alan Yukarı Celil bölgesindeki birçok yerleşim yerinde sirenlerin çaldığı öğrenildi.

Hizbullah'ın ilk olarak Taberiye şehrine saldırı düzenlediği kaydedildi.

Times of Israel gazetesinin haberine göre sınır hattı boyunca en az 52 yerleşim yerinde siren sesleri duyuldu.

İsrail ordusundan yapılan açıklamada, Lübnan topraklarından İsrail'in kuzey bölgelerine yönelik 90'a yakın saldırının tespit edildiği, bunların bir kısmının etkisiz hale getirildiği, bazılarının ise yangına neden olduğu belirtildi.

İSRAİL KARŞI SALDIRIYA BAŞLADI

İsrail Ordu Radyosu, İsrail ordusunun Hizbullah'ın saldırısına tepki olarak güney Lübnan'a yoğun bir hava saldırısı düzenlediğini duyurdu.

Hizbullah'tan henüz bir açıklama gelmedi.

HİZBULLAH'IN SAHA KOMUTANI ÖLDÜRÜLDÜ

Söz konusu roket saldırıları, Hizbullah'ın saha komutanı Talib Sami Abdullah'ın İsrail'in güney Lübnan'a düzenlediği hava saldırısında öldürülmesinin ardından geldi.

İSRAİL'E YÖNELİK SAVAŞ SUÇLARI İLE İLGİLİ KARAR: KİTLE İMHA DAHİL!

Öte yandan Birleşmiş Milletler Bağımsız Uluslararası Soruşturma Komisyonu, İsrail'i Gazze'deki Filistinlilerin kitlesel imhası da dahil olmak üzere savaş suçları işlemekle suçladı.

(AA)

Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Mars'ta bulundu, büyük heyecan yarattı!  Oldukça gizemli... Dikkat çekiyor "gelecekteki ev" detayMars'ta bulundu, büyük heyecan yarattı! Oldukça gizemli… “Geleceğin evi” detayı dikkat çekici.
Kurban seçerken dikkatli olun: Şap hastalığı ve tüberküloz konusunda uzmandan uyarıKurban seçerken dikkatli olun: Şap hastalığı ve tüberküloz konusunda uzmandan uyarı
Tüyler ürperten cinayette korkunç detaylar!  ölünceye kadar dövmekTüyler ürperten cinayette korkunç detaylar! ölünceye kadar dövmek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir