İzmir Kitap Fuarı bahar coşkusuyla Kültürpark'ta – KÜLTÜR SANAT

İZKITAP-İzmir Kitap Fuarı, 19-28 Nisan 2024 tarihleri ​​arasında Kültürpark'ta festival benzeri bir organizasyonla gerçekleştirilecek. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerine de ev sahipliği yapacak olan İzkitapfest'in ana teması ise şu şekilde belirlendi: “Çocuk Edebiyatı”. Edebiyatımızın önemli isimlerinden yazar Ahmet Ümit'in onur konuğu olacağı İzkitap Festivali, bahar coşkusuyla Kültürpark çevresindeki özel alanlarda kitap severleri ağırlayacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İZFAŞ ve SNS Fuarcılık iş birliğiyle düzenlenen İZKITAP – İzmir Kitap Fuarı, 19-28 Nisan 2024 tarihleri ​​arasında festival tadında bir organizasyonla Kültürpark'ta okuyucularla buluşuyor. 10.00-21.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.
İzkitap Festivali'ne 350'ye yakın yayınevi, 50'ye yakın ikinci el kitap perakendecisi ve onlarca kurum katılacak; Lozan'dan 26 Ağustos'a kadar Kültürpark'ın tüm alanlarına, Kaskatlı Havuz'dan Basmane'ye ve Atatürk Açık Hava Tiyatrosu'na kadar uzanan doğayla iç içe bir edebiyat buluşmasına ev sahipliği yapacak. İzkitapfest, sadece kitap alışverişiyle değil, röportajlar, konserler, yarışmalar, konserler ve imza günleri ile de ziyaretçileri için tam bir kültür şölenine dönüşecek. Yazarlar, şairler, illüstratörler, gazeteciler ve edebiyat dünyasından 800'ü aşkın önemli isim, binin üzerinde imza etkinliği ve söyleşiyle deneyimlerini paylaşacak. Sivil toplum kuruluşları ve bunlara üye yazarlar da özel olarak düzenlenen alanda İzmirli okurları ve kitapseverlerle buluşacak. Sahaflar sokağıyla Türkiye'nin en büyük sahaf katılımına ev sahipliği yapacak fuarda özel kitap müzayedesi de gerçekleştirilecek.

Fuarın onur konuğu yazarı: Ahmet Ümit
İZELMAN A.Ş. KOSGEB ve KOSGEB'in desteğiyle yazarları, yayıncıları ve kitapseverleri bir araya getirecek olan İzkitap Festivali'nin “onur konuğu” yazarı, Türk edebiyatının önemli isimlerinden Ahmet Ümit'tir. Fuarda, 20 Nisan günü saat 15.00'te Atatürk Açık Hava Tiyatrosu'nda Ahmet Ümit'in hayatı ve eserleri üzerine bir söyleşi gerçekleştirilecek. Söyleşinin ardından Ahmet Ümit de kitaplarını imzalayacak.

Kültürpark'ta macera oyunu
Aynı zamanda Ahmet Ümit'in “Sultanı Öldürmek” adlı romanından ilham alan gizemli macera oyunu da İzkitapfest kapsamında katılımcılarla buluşacak. “Başkomiser Nevzat'ın Macerası: Kültürpark'ta Gizemli Macera”ya katılan ekipler, eğlenceli bulmacalar çözerek, Başkomutan Nevzat'ın rehberliğinde Kültürpark'ın gizemli köşelerinde maceranın tadını çıkararak sırlarını ortaya çıkaracak. Etkinliğe adaylık başvuruları 15 Nisan 2024 tarihine kadar www.kitapizmir.com üzerinden yapılabilecek. Etkinlik sonunda 20 Nisan'da ödül töreni gerçekleştirilecek.

Atatürk Açık Hava Tiyatrosu önemli isimleri ağırlayacak
Bilim, düşünce ve edebiyat dünyasının değerli isimleri, Kültürpark Açık Hava Tiyatrosu'nda söyleşi ve imza etkinlikleriyle kitapseverlerle buluşacak. Tarihçi, akademisyen, yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı, akademisyen, jeolog ve bilim insanı prof. 22 Nisan'da. Dr. Celal Şengör 21 Nisan'da, Şair, yazar Murathan Mungan 27 Nisan'da, Tarihçi, akademisyen, yazar Prof. Dr. Emrah Safa Gürkan 27 Nisan'da İzmirlilerle buluşacak, animasyon yapımcısı ve karikatürist Varol Yaşaroğlu ise 27 Nisan'da İzmirlilerle buluşacak. İzmir Atatürk Açık Hava Tiyatrosu'nda 27 Nisan'da.

Edebiyat dünyasının önemli isimleri İzkitap Festivali'nde
Fuarda yüzlerce değerli yazar, şair ve illüstratör, imza günleri ve röportajlar aracılığıyla okuyucularıyla buluşacak. Ahmet Ümit, Ahmet Telli, Ayşe Kulin, Buket Uzuner, Canan Tan, Çağan Irmak, Mahir Ünsal Eriş, Mete Kaan Kaynar, Mine Söğüt, Murathan Mungan, Murat Menteş, Saygı Öztürk, Sema Kaygusuz, Serhan Asker, Şükrü Erbaş, Umut gibi Sarıkaya isimleri fuarda okuyucularıyla buluşacak. 10 gün boyunca yüzbinlerce kitapseverin İzkitapfest'i ziyaret etmesi bekleniyor. Katılımcı yayınevleri, etkinlikler, röportajlar, imza günleri takvimi ve fuara ilişkin detaylı bilgiye https://www.kitapizmir.com/ adresinden ulaşılabilecek.

Tarih konuşacağız
Akın Ersoy, Ersin Doğer, Erkin Başer, Melek Göregenli, Melda Yaman, Murat Tozan gibi İzmir'in seçkin akademisyenleri, antik çağlardan günümüze şehrin hafızasına katkı sağlayan eserlerin yanı sıra, İzmir'deki tarihi eserleri de anlatacak. Röportajlarda kentin geçmişten günümüze tarihi anlatılıyor. Aynı zamanda TYS Başkanı Adnan Özyalçıner ve TYS İzmir temsilcisi Özer Akdemir'in katılımıyla Türkiye Yazarlar Birliği'nin (TYS) 50. yıl dönümüne özel bir söyleşi gerçekleştirilecek. Kamu Hizmeti Derneği İzmir Şubesi işbirliğiyle hazırlanan “Ahmed Arif'in Hasreti” belgeseli ilk kez 21 Nisan'da saat 18.00'de Lozan Sahnesi'nde İzkitapfest'te gösterilecek.

23 Nisan coşkusu İzkitap Festivali'nde de görülecek
İzkitapfest aynı zamanda en büyük açık hava kitap fuarı olacak. Fuar, kitap satın alabileceğiniz, sevdiğiniz yazarlardan imza alabileceğiniz, aynı zamanda ailenizle katılabileceğiniz, güzel vakit geçirebileceğiniz, birlikte öğrenip eğlenebileceğiniz bir festival deneyimi sunacak. İzkitapfest'te 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na özel etkinlikler de düzenlenecek. 10 gün için; Fuarda çocuklara yönelik konserler, masallar, bilgi yarışmaları, pantomimler ve illüzyonlar gibi çok sayıda farklı gösteri ve etkinlik de yer alacak.

Özel etkinlikler, müzikaller, çocuk konserleri
23 Nisan haftası boyunca Kültürpark'ın her köşesinde büyük bir heyecan yaşanacak. Ana teması “Çocuk Edebiyatı” olan fuarda, 23 Nisan saat 15.00'te Evrencan Gündüz'ün çim sahada konseri, 24 Nisan saat 19.00'da Atatürk Açıkhava Tiyatrosu'nda Rafadan Tayfa'nın müzikali, 24 Nisan'da saat 19.00'da Rafadan Tayfa'nın müzikali yer alacak. 26 Nisan saat 19.00'da Kral Şakir, 27 Nisan saat 12.00'de Sahne'de Kral Şakir Müzikali, Şubadap ahşap konseri, saat 15.00'te çocuk tiyatrosu ve masal saati, saat 20.00'de siyahi grubun konseri, 28 Nisan'da köy tiyatroları. 14.00, İMD ritim grubu 15.00, 16.00 gibi birçok etkinlik İstanbul'da gerçekleştirilecek olan Future Dans Grubu gösterisi gibi.

Sonbaharda İzmir'de fuar
İlkbaharda Kültürpark'ın eşsiz doğasında festival atmosferinde gerçekleşecek olan İZKİTAP, sonbaharda 26 Ekim – 3 Kasım 2024 tarihleri ​​arasında Fuar İzmir'de gerçekleştirilecek ve yayınevleri ile yayın dünyasından değerli isimleri bir kez daha buluşturacak. . Edebiyat kitap severlerle.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir