“Mahzen-26” operasyonlarında “Canık Çetesi” yok edildi: 21 kişi gözaltına alındı

Jandarma ekiplerinin Kahramanmaraş merkezli 2 ilde eş zamanlı düzenlediği “Mahzen-26” operasyonlarında, Ahmet Canık liderliğindeki “Canık Çetesi” olarak bilinen organize suç örgütü imha edildi.

Operasyonlarda elebaşının da aralarında bulunduğu 21 şüpheli yakalanırken, bunlardan 20'si tutuklandı, 1 şüpheli hakkında da adli kontrol kararı çıkarıldı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:


“Aziz milletimizin bilmesini isterim ki, suçta kibirlenenlere, halkımızın huzurunu bozanlara, suç örgütlerine ve organize çetelere hoşgörü göstermeyeceğiz. Her büyüklükteki suç örgütlerini yok edip adalet önüne çıkaracağız.”


424 organize suç örgütü imha edildi

1 Haziran 2023 ile 4 Nisan 2024 tarihleri ​​arasında; 14'ü uluslararası, 38'i ulusal, 69'u bölgesel ve 303'ü yerel olmak üzere toplam 424 organize suç örgütü çöktü.

Türkoğlu Başsavcılığı ve KOM Daire Başkanlığı koordinasyonunda; Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığı tarafından yürütülen çalışmaların ardından şüpheliler; Kahramanmaraş ve Gaziantep'te “Uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti” suçunu organize bir şekilde işledikleri belirlendi.


Çok sayıda uyuşturucu ele geçirildi

Operasyonlarda ruhsatsız tabanca ve pompalı tüfekler, çeşitli miktarlarda bonsai, metamfetamin, esrar ve narkotik hapların yanı sıra çok sayıda uyuşturucu kullanma aleti ele geçirildi.

Bakan Yerlikaya sözlerini şöyle tamamladı:


“Operasyonları gerçekleştiren Başsavcılığımızı ve kahraman jandarmamızı tebrik ediyorum. Allah razı olsun. Milletimizin duaları sizinle.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir