Polen alerjisi olanlar dikkat!

KBB uzmanı Hasan Mercan şu detayları verdi:

Bahar aylarının gelmesiyle birlikte alerjik hastalıklar da arttı. Hapşırma, burun akıntısı, burun kaşıntısı ve gözlerde sulanma viral üst solunum yolu enfeksiyonlarıyla karıştırılabilir. Ayırıcı tanı koymak gereklidir. Bu tür semptomları olan hastaların mutlaka doktorlarına başvurmaları gerekmektedir. Elbette bu karma bir hasta grubudur. Yaşa bağlı olarak çocuklarda ve yetişkinlerde görülebilmektedir.

ALERJİLER HER MEVSİMDE ORTAYA ÇIKAR MI?

Üç ana tedavi yöntemi vardır ve ilki önlemedir. Polen alerjisi olanlar, yoğun ağaçlık ve çimenlik alanlardan uzak durmalıdır. Polen mevsiminde evlerinin pencerelerini kapatmalılar. Hava filtreleriyle oda havasını temizlesinler. Araçlarının camlarını kapatmalı, klimalı yolculuk yapmalılar.

TIBBİ TEDAVİ GEREKLİ Mİ?

Koruma her zaman yeterli değildir. Mevsimsel alerjilerde bulunan polenler sık ​​görülen alerjenlerden olduğundan korunmak her zaman mümkün olmamaktadır. İkinci basamak ilaç tedavisi. İlaç alerjiyi tamamen ortadan kaldırmaz. Hastaya ciddi bir rahatlık sağlayın. Hapşırma, burun akıntısı, burun kaşıntısı ve göz sulanmasının ortadan kalkması sayesinde hasta rahat bir hayat yaşayabilir. Ayrıca alerjinin çok ileri gitmesi halinde alt solunum yollarına yayılma ihtimali de vardır.

Yaza kusursuz ve pürüzsüz bir ciltle girin!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir