Rusya, Ukrayna'da ele geçirilen Batılı tankları Moskova'da sergiledi

Bu haberin orijinal dili İngilizce idi.

Rusya'nın Ukrayna'da ele geçirdiği Batılı tankların da aralarında bulunduğu askeri teçhizat, ülkenin Zafer Bayramı kutlamaları öncesinde bir ay sürecek açık hava sergisi için Zafer Parkı'nda sergilenmeye başladı.

REKLAM

Rusya devlet televizyonu, Ukrayna'da cephede ele geçirilen Batılı askeri teçhizatın sergileneceği açık hava etkinliğine yönelik hazırlıkların görüntülerini yayınladı.

Bugün (1 Mayıs) Moskova'da açılacak ve bir ay sürecek sergide ABD, İngiltere, Almanya, Fransa, İsveç, Avustralya ve Güney Afrika gibi çeşitli ülkelerden gönderilen 30 zırhlı araç yer alacak.

Rusya'nın “Ukraynalı militanlara ve onların Batılı destekçilerine karşı” kazandığı başarının kutlaması olarak nitelendirilen videoda, tonlarca askeri aracı taşıyan dev kamyonların ve vinçlerin bu araçları Poklonnaya Tepesi'ndeki Zafer Parkı'ndaki mevkilerine taşıdığı görülüyor.

Sergideki pankartlarda şöyle yazıyordu: “Zaferimiz kaçınılmaz!” İfadeler yazılı.

Sergilenen araçlar arasında, Ukrayna'nın Berdychi kenti yakınlarındaki bir çatışma sırasında tanksavar mayına çarpan ve sağ paletine zarar veren Alman yapımı Leopard tankı da yer alıyor.

Ayrıca Rus devlet kanalı RU-RTR, sergilenmek üzere Moskova'ya getirilmeyi bekleyen Amerikan yapımı Abrams tankının görüntülerini paylaştı.

Yayıncıya göre bu tank, Berdychi komutasındaki Merkezi Kuvvetler Grubuna ait bir tanksavar füze timi tarafından vuruldu.

Rus organizatörler ele geçirilen askeri araçlara hangi ülkeden olduklarını belirtmek için o ülkenin bayraklarını astı.

Analistlere göre, askeri araçlar Ukrayna ordusuna ait olmasına rağmen Rus yetkililer, tankların bulunduğu ülkelerin bayraklarını asarak bu ülkelere karşı “kazandıkları” ve “Rus teçhizatının daha güçlü” olduğu mesajını vermek istiyorlar. ve zırhlı araçlar. araçlar üretiliyor

Resim düzenleyici • Theo Farrant

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir