Antonio Costa Avrupa Konseyi'nin yeni başkanı oldu

Belçika'nın başkenti Brüksel'de Birlik ülkelerinin devlet ve hükümet başkanlarının katılımıyla gerçekleştirilen AB Liderler Zirvesi'nde, yapılan seçimlerin ardından önümüzdeki 5 yıl içinde AB'yi yönetecek isimler belirlendi. Avrupa Parlamentosu 6-9 Haziran'da toplandı.

Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, Ursula von der Leyen'in 5 yıl daha Avrupa Komisyonu Başkanı olarak kalmasının önerildiğini duyurdu.

Michel, eski Portekiz Başbakanı Antonio Costa'nın AB Konseyi başkanlığına seçildiğini ve Estonya Başbakanı Kaja Kallas'ın AB'nin dış ilişkiler ve güvenlik politikasından sorumlu yüksek temsilcisi olarak önerildiğini söyledi.

Costa'nın yanı sıra diğer isimlerin de bu görevi üstlenebilmeleri için 16 Temmuz'da Avrupa Parlamentosu Genel Kurulu'ndan güven oyu almaları gerekecek. (AA)Bu içerik Metin Yamaner tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Yer: Alanya!  Baba-oğul, sokak ortasında çıkan kavgada 3 kişiyi bıçakladı: ölü ve yaralılar varYer: Alanya! Baba-oğul, sokak ortasında çıkan kavgada 3 kişiyi bıçakladı: ölü ve yaralılar var
Yunanistan'dan F-35 savaş uçağı alımına onay!Yunanistan'dan F-35 savaş uçağı alımına onay!
Yoğun bakımdaki Türklere uçak tahsis edildiYoğun bakımdaki Türklere uçak tahsis edildi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir