Birleşik Arap Emirlikleri'nin kurucularından Şeyh Tahnun bin Muhammed El Nahyan hayatını kaybetti

BAE haber ajansı WAM tarafından yayımlanan açıklamada, BAE Başkanı Şeyh Halife bin Zayed Al Nahyan'ın, amcası ve Al-Ayn hükümdarı Şeyh Tahnun bin Muhammed'in ölümünden “üzündüğü” belirtildi.

Şeyh Tahnun bin Muhammed'in vefatının ardından ülkede bayrakların yarıya indirildiği ve 7 gün yas ilan edildiği bildirildi.

Şeyh Tahnun bin Muhammed'in genç yaşlarından itibaren Birleşik Arap Emirlikleri'nin kurucusu Şeyh Zayed Bin Sultan Al Nahyan'ın yanında olduğu ve deneyim kazandığı kaydedildi.

Şeyh Tahnun bin Muhammed'in, 1971 yılında Birleşik Arap Emirlikleri'nin kuruluşu sırasında Birleşik Arap Emirlikleri'nin kurucusu Al Nahyan ile birlikte çalıştığı iddia edildi.

Şeyh Tahnun bin Muhammed'in Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki Tarım Bakanlığı ve petrol ve doğal gaz şirketi ADNOC'un müdürü olduğu bildirildi.

Kaynak: AABu içerik Recep Demircan tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Ankara'da şiddetli yağış nedeniyle AK Parti konferans merkezi sular altında kaldıAnkara'da şiddetli yağış nedeniyle AK Parti konferans merkezi sular altında kaldı
Ankara'da şiddetli yağış nedeniyle AK Parti Kongre Merkezi salonu da sular altında kaldı.Ankara'da şiddetli yağış nedeniyle AK Parti Kongre Merkezi salonu da sular altında kaldı.
En üzücü tesadüf!  Kızlarının son kez naaşının alındığı ev mezar olduEn üzücü tesadüf! Kızlarının son kez naaşının alındığı ev mezar oldu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir