FETÖ'ye yönelik “Nipper-18” operasyonlarında 90 şüpheli yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, son 4 günde 17 ilde FETÖ'ye yönelik “Pinch-18” operasyonlarında 90 şüphelinin yakalandığını açıkladı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın paylaştığı bilgiye göre, Emniyet İstihbarat Genel Müdürlüğü, KOM Müdürlüğü ve TEM Daire Başkanlığı koordinasyonunda; İl Emniyet Müdürlükleri TEM ve KOM tarafından yürütülen çalışmaların ardından; Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Bitlis, Denizli, Edirne, Gaziantep, Giresun, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kütahya, Malatya, Şanlıurfa ve Tekirdağ'da FETÖ'ye yönelik “Pinch-18” operasyonları düzenlendi.

4 günde 90 şüphelinin yakalandığı operasyonlarda; Sözde “polis güvenlik yapısı, gizli mahkeme yapısı ve mevcut yapı” içerisinde faaliyet gösterdiler, umumi telefonlar aracılığıyla haberleştiler ve örgüt içindeki sorumlu kişilerle iletişim halinde oldular, örgütün “Görünmez ev” adını verdiği hücrelere saklandılar. İfade ve kimliklerde adı geçen şahısların FETÖ soruşturması kapsamında kesinleşmiş hapis cezası ve sabıka kaydının olduğu tespit edildi. Operasyonlar sonucunda büyük miktarda döviz ve Türk lirasının yanı sıra çok sayıda dijital materyal ve organizasyonel belge ele geçirildi.

3

4

Bu içerik Taner Şahin tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Kendisini önce boğduğu, sonra da parçalara ayırdığı ortaya çıktı.Kendisini önce boğduğu, sonra da parçalara ayırdığı ortaya çıktı.
Sınırda kamuflajlı askeri araçla kaçakçılık!  7 ay sürdü, kişi başı 3 bin dolar ödediler... Aralarında emekli askerler de vardı.Sınırda kamuflajlı askeri araçla kaçakçılık! 7 ay sürdü, kişi başı 3 bin dolar ödediler… Aralarında emekli askerler de vardı.
Dehşeti yaşadı!  Saniye saniye görüldüDehşeti yaşadı! Saniye saniye görüldü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir