Aile ve Gençlik Fonu'na 9 bin 485 başvuru yapıldı

Aile kurumunu desteklemek ve güçlendirmek, gençleri sosyal risklerden korumak, gelişimlerini ve girişimlerini desteklemek amacıyla kurulan Aile ve Gençlik Fonu kapsamında “Evlenen Gençlere Proje Desteği” hayata geçirildi.

Aile kurma yolunda ilk adımı atacak ve başvuruları onaylanacak gençlere, eğitim ve öğretimin yanı sıra 48 ay vadeli, 2 yıl ödemesiz 150 bin TL tutarında faizsiz kredi sağlanacak. evlilik öncesi ve sonrası danışmanlık hizmetleri.

Edinilen bilgiye göre Aile ve Gençlik Fonu'na yapılan başvuru sayısı 9 bin 485'e ulaştı.


“Depremden etkilenen alanın büyüklüğü dikkate alındı”

Öte yandan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş da CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal'ın Aile ve Gençlik Fonu'na ilişkin yazılı soru önergesine yanıt verdi.

Göktaş, Aile ve Gençlik Fonu'na başvuruların 15 Şubat'tan itibaren gelmeye başladığını hatırlattı.

Evlenen Gençlere Destek projesinin, yeni evlenen gençlerin evlilik sürecinde ihtiyaç duyacağı maddi desteği ve evlilikte karşılaşabilecekleri olası iletişim sorunlarına yönelik danışmanlık ve eğitim programlarını sağlamayı amaçladığını belirten Göktaş, şöyle konuştu: “Proje, İlk kez uygulamaya konulacak pilot iller belirlenirken depremden etkilenen alanın büyüklüğü dikkate alındı: Adıyaman, Gaziantep “(Sadece İslahiye ve Nurdağı ilçeleri), Hatay, Kahramanmaraş illerinden başlanması planlanıyor” . ve Malatya.” dedi.

Göktaş, pilot uygulamanın ardından yapılacak değerlendirmeyle başta depremden etkilenen diğer iller olmak üzere ülke geneline yaygınlaştırılmasına yönelik çalışmaların devam edeceğini vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir