“Gürültüsüz bir ortam yaratmak için elimizden geleni yapıyoruz”

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Yükseköğretim kurumlarına (YKS) başvurarak, sınava girecek adaylar ve velileriyle sohbet edildi.

Daha sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Ersoy, Talim ve Terbiye Kurulu'nun Kasım ayında aldığı müfredat ve sonuçlarla binlerce öğretmenin öğrencilere yönelik çalışma sürecine başladığını, bu sürecin bugün ve yarın tamamlanacağını söyledi.


“Yaklaşık 1 milyon yetkiliye teşekkür ediyoruz”

Tüm birimlerle koordineli hareket ettiklerini belirten Ersoy, şöyle konuştu:

“Valiliklerimiz, belediyelerimiz, emniyet müdürlerimiz, il milli eğitim müdürlerimizle birlikte çocuklarımıza stressiz, gürültüsüz, trafikten uzak bir sınav ortamı oluşturmak için çalışıyoruz. Tüm öğretmenlerimize, hocalarımıza teşekkür ederiz. , emniyet müdürleri, motorlu timler, jandarma, nüfus müdürlüğü vb. “Çalışanlarımıza, Belediyemizin personeline, kısacası herkese, yani 1 milyona yakın memura teşekkür etmek istiyoruz”.


“Sınav sonuçlarını 17 Temmuz'da açıklayacağız”

Ersoy, bugün Lefkoşa ve Zagreb olmak üzere 245 merkezde TYT'de 3 milyon 120 bin 878 adayın sınava gireceğini belirterek, şöyle konuştu:

“1, 2 yıllık emeklerinin karşılığını almaları için elimizden geleni yaptık. Umudumuz, kaygımız, dileğimiz bu sınavın karşılığını almak için çalıştık, mücadele ettik. Sınav sonucu ne olursa olsun, onlar bizim en kıymetlilerimiz, onlar için en kıymetlimiz olduğumuzu düşünerek buradan ailelerine sormak istiyorum. İnceleme sonuçlarının ardından stresten, gürültüden ve trafikten uzak bir ortam oluşturmak için üzerimize düşeni yaparak elimizden geleni yapacağımızı umuyorum “Her şey yolunda giderse çalışanlarımızı sistemden uzaklaştırarak bu süreci tamamlayacağız. Pazar akşamı saat 17.45'te matbaada 40 gün sürecek deneme ve sınav sonuçlarını 17 Temmuz'da açıklayacağız.”

Ersoy daha sonra sınav binasını ziyaret ederek adaylara başarılar diledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir