Fenerbahce başkan adayı Yıldırım, seçildiği takdirde tek hedefi olduğunu söyledi: “Şampiyonluk için geliyorum” – Son Dakika Spor Haberleri

8-9 Haziran tarihleri ​​arasında yapılacak seçimlerde aday olduğunu açıklayan eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, “Fenerbahçe'yi şampiyon yapmaya geldim.”

Yayınlanma: 16.05.2024 – 04:00

Abo Ol

Google Haberleri

Basın toplantısı düzenleyen Aziz Yıldırım'ın önemli açıklamaları şöyle:

  • 6 yıl önce ayrıldığımda Galatasaray, Beşiktaş ve F.Bahçe taraftarları “Aziz Yıldırım gitti, Türk futbolu güvende” dediler. Şimdi diyorlar ki: “Aziz Yıldırım gelsin, Türk futbolunu kurtarsın.” Böyle bir ülke… Bizim kaygımız F.Bahçe'nin şampiyon olması. Maliyeti ne olursa olsun, ligler kulüpleri ve toplulukları büyütür. Benim başkanlığımda 4 yıl şampiyon olamadık. Dava arkadaşlarım ve ben o dönemde her gün mahkemeye gittik. Bir gün beraat ediyorlar, sonra Ankara tam tersi bir karar veriyor. Bu 4 yılda hiçbir şeye odaklanamadık, Fenerbahçe'ye zarar verdik.
  • Biz kimseyle tartışmayacağız ama onlar benimle tartışırlarsa ben de tartışırım. F.Bahçe Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından biridir. Türkiye'de F.Bahçe'nin istemediği hiçbir şey olamaz! Ne zaman? Eğer birleşirsek! Kuvayi Milliye Türkiye'nin F.Bahçe spor kulübüdür. 1 milyar 950 bin TL borç bıraktım. Yarısı döviz cinsindendi. O borç için bankalarla anlaştılar, 4 milyar TL borç var. Diğer borçlarla birlikte 12 milyar TL borç var!
  • Çocukları kurtarmak zorundayız. Kızım geliyor, maç oynanıyor, F.Bahçe 0, diğer takım 1. Maçı sordu, “1-0 kazanıyoruz” dedim. Sonra baktı ve “Neden yalan söylüyorsun?” dedi. Dedi. Çocuklar kazanana yakın olmak isterler. Onların aşkına şampiyon olmalıyız.

“BEN KİMSENİN ADAMI DEĞİLİM”

  • 72 yaşındayım, 3 yıllığına geleceğim! Daha fazlasını yapamam! “Yap” dersen de yapamam! Yiğit Bulut'un trolleri vardı, AKP beni destekledi vs… Ben kimsenin adamı değilim! Ben hiçbir partinin adamı değilim, olmayacağım da! Bu trollerin bu işin önüne geçmesine izin vermeyin! Devlet desteğiyle gelmeyeceğim, söz uğruna geliyorum. “Ben buradayken F.Bahçe'yi şampiyon yapamayacaklar” açıklamasına ilişkin.

“FETÖ ORTADAN KAYBOLMADI”

  • FETÖ Türkiye'de kaybolmadı! Her gün görüyoruz, alıyorlar… Sporda FETÖ operasyonu olmadı, hakemler tarafından da yapılmadı. Bunu kurullar yapmadı, yapmaları gerekiyor. Bunlar açıktır.

'ANTRENÖRLE ZORLUK YAŞAMIYORUM'

  • Ali Koç'la hiçbir kavgam yok, görüşlerimiz farklı. Ali Koç'la bir sorunum yok ama davranışlarıyla sorunum var.

“Kaybedersek MOURINHO'NUN PARANIN YARISINI ÖDERİM”

  • Mourinho ile 2 saat görüştük. O dedi, biz dedik. Daha sonra menajeriyle görüşmelere devam edeceğiz. Onunla hiç para konusunu konuşmadık. Adam henüz burada değil, konuşuyoruz. Onu ikna edip şartlarda anlaşırsak gelecektir. Seçimler 9 Haziran'da yapılacak. Mourinho'nun 9 Haziran'a kadar bekleyip beklemeyeceğini bilmiyorum. Rakibimiz Mourinho'yla çalışmak istiyorsa antrenörüyle buluşacak arkadaşımız ve bu işlerle ilgilenecek kişilerin birlikte gitmesi ve Mourinho'yu imzalaması gerekiyor. Eğer kaybedersek Mourinho'nun parasının yarısını ödeyeceğime söz veriyorum.

“KİM ŞAMPİYON OLMAK İSTEMEZ?”

  • Şimdiki başkan, “Ben başkan olduğum sürece F.Bahçe'yi şampiyon yapamayacaklar” dedi. Bu ne anlama gelir? Arkadaşlarla bunu düşündük. Kim bizi şampiyon yapmak istemez ki? Güç mü, Devlet mi? Hakemler mi, TFF başkanı mı? DSÖ? Bunlar birbirine bağlanırsa aşağıdan yukarıya çıkmayacağız! Yukarıdan söyleyeceğiz! Devlet, ayrı hükümet! Devletle kavga edemeyiz! Ama hükümetin yanında haklı olduğumuzda savaşırız, savaştık! FETÖ konusunda bir aradaydılar, hep birlikte yürüdük! Biz buna açık olacağız!

“YÖNETİM NET DEĞİL”

  • Yönetici isimlerim henüz belirlenmedi. Yazılan her şey yalandır. Zengin bir adama değil, akıllı bir adama ihtiyacım var. F.Bahçe 10 yıldır şampiyon olamıyor. Birlikte çalışarak onu birlikte koruyacağız. Gerekirse 3 yıllık kombin satın alacağız. Banka borcumuzu ödeyeceğiz.

Cumhuriyet Tatil otel rezervasyonu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir